"Cisza między nami " Katarzyna Fiołek
"Cisza między nami" to piękna opowieść,w której lekki ton i zabawny język przeplata się z ciężkimi przeżyciami i życiowymi bolączkami... autorka pięknie łączy wszystkie wątki i opowiada tak poruszająco,że nie sposób się oderwać. Do tego włoski klimat i nasz Kampinos jako świadek wielu przełomowych zdarzeń w życiu bohaterów. Jestem zachwycona!
Po wieloletnim życiu we Włoszech Alicja wraca do Polski by pozbierać się po nieudanym małżeństwie i osiąść tu na stałe. Kupuje dom na skraju Puszczy Kampinoskiej- idealny,choć z jednym mankamentem- sąsiadem,introwertykiem i niezbyt miłym człowiekiem. Ona ogień i emocje na wierzchu,on milczek uciekający w pracę i ciszę...czy dadzą radę żyć obok siebie? Jak ich losy odmieni śniezyca i seria niezbyt małych spotkań?
Ale autorka zmyślnie to wszystko zaplanowała! Początkowo,czytamy spokojną,zabawną,niezbyt spieszną obyczajówkę,by po jakimś czasie przejść do całego wulkanu emocji,zdarzenia porażają,wręcz eksplodują, kiedy idziemy głębiej w fabułę. Przyznaję,że takich mocnych rozwiązań i doświadczania bohaterów się nie spodziewałam,ale jestem przeogromnie miło zaskoczona.
"Cisza między nami" porusza delikatne tematy takie jak bezpłodność, pielęgnowanie bolesnych stereotypów i ocenianie innych, poczucie winy,strata,choroba, cała paleta rodzinnych relacji w dobrym i złym wydaniu. To książka o miłości do siebie,świata i innych,o głośnych aromatycznych Włochach i ciszy oraz kojącym wpływie Kampinosu na ciało i duszę. O relacjach,które nie miały szansy,a przetrwały,o wybaczaniu i wyciąganiu ręki do drugiego człowieka. I to,co bardzo mi się podoba to dbanie i patzrenie na innych,a nie tylko siebie i swoje dobro,co jest równie ważne,ale zdarzają się kwestii ważniejsze...
Rodzina,gwar przy stole,hałas bawiących się dzieci,spojrzenie głęboko w oczy komuś,na kim nam zależy,aromat potraw i smakowanie życia. W tej książce jest miłość,życie,samotność,śmierć i rodzenie się na nowo.
I sporo muzyki,co działa na ogromny plus!
Współpraca reklamowa z wydawnictwem Muza.



Komentarze
Prześlij komentarz