"Wiosna w chacie pod starym świerkiem" Wioletta Piasecka

 


"Wiosna w chacie pod starym świerkiem" to powieść obyczajowa pełna tajemnic,utraconych szans i nadziei. Tą historię czyta się jednym tchem i boleśnie uświadamia sobie,że każda życiowa dezycja nie przechodzi bez echa,a konsekwencje mogą być niezwykle bolesne...
Jagoda i Malina to siostry,których losy potoczyły się zupełnie w różnych kierunkach. Przed laty zakochane w tym samym mężczyźnie poróżniły się,jednak po latach Jagoda wraca do ich rodzinnej chary pod świerkiem i próbują odbudować relację. Echa dawnych zdarzeń jednak nie cichną,pojawiają się nowe rozczarowania czy rozstania i bolesne mierzenie się z prawdą. Rozwód Jagody z mężem,podział majątku,nowa znajomość,strach o przyszłość Piotrusia,którego wzięła pod swoje skrzydła,a także szara codziennosc Maliny,zazdrość o męża,problemy z synami...jak poradzą sobie siostry? Czy te sprawy ich połączą czy znów podzielą?

Ta książka to kontynuacja losów bohaterek i choć bardzo możliwe,że bez znajomości "Chaty pod starym świerkiem" (w świątecznym klimacie,bardzo poruszającej i szczerej) czytelnik odnajdzie się w fabule, polecam jednak zacząć serię od początku. Losy Maliny i Jagody są bowiem tak świetnie wymyślone,poplątane i mocne,że szkoda byłoby nie poznać ich lepiej.
Po "Wiosnie w chacie pod świerkiem" jestem ogromnie wzruszona...autorka jeszcze mocniej doświadczyła bohaterów,dołożyła im nieco ciężarów na barki,ale i wymierza też swego rodzaju sprawiedliwość, bo widzimy jak poszczególne decyzje wpływają na życie postaci i rozwój zdarzeń. Nie można bez końca żyć w kłamstwie,budować szczęścia na czyjejś krzywdzie,zwodzić czy udawać,że się kocha. Każdy pragnie czasem pokazać prawdziwą rwarz i żyć pełna piersią...
W tej historii poznamy siłę rodzinnych relacji,ale przekonamy się też,że najbardziej ranią ci bliscy, że miłość może pomóc się podnieść,ale też spaść na samo dno, można kochać i nienawidzieć jednocześnie. Świetnie skrojone postaci,także te drugoplanowe,dużo życiowych prawd i szczerości,a także przejmujących zdarzeń łamiących serce. Tak bardzo czekam na kolejną część, bo zakończenie pokazuje,że będzie się tam bardzo dużo dziać!


Współpraca reklamowa z wydawnictwem Skarpa warszawska.

Komentarze