"Kazik i obowiązki domowe" Aleksandra Belta- Iwacz, wyd. Media Rodzina
Lubicie wykonywać obowiązki domowe?
Macie swoje znienawidzone lub ulubione czynności?
"Kazik i obowiązku domowe" to książka, która pomoże rodzicom znaleźć sposób na skłonienie dzieci do pomagania w utrzymywaniu porządków. Bez presji, w zabawny sposób oraz tak, żeby dziecko poczuło, że dom wspólna przestrzeń i warto dbać o nią razem.
Kazik chce bawić się z rodzicami, jednak przychodzi do niego kolega, a mama i tata zarządzają sprzątanie. Nie do końca podoba mu się ten pomysł i początkowo próbuje unikać obowiązków, jednak po kilku sytuacjach zauważa, że kiedy pomaga rodzicom, sprzątanie idzie szybciej i mają dla niego więcej czasu, a kiedy coś się niedokładnie zrobi lub zaniedba, można samemu sobie zrobić kłopot. Czego nauczy Kazika ten dzień? Czy polubi choć trochę wykonywanie obowiązków domowych?
To już kolejna część Kazika, a Aleksandra Belta-Iwacz pokazuje, że na dzieciach i ich pojmowaniu świata zna się bardzo dobrze! Kto z nas nie miał nigdy problemu z wytłumaczeniem dziecku, że dom to wspólną przestrzeń, trzeba o nią dbać, ścierać wylaną wodę, wynieść śmieci, pościelić łózko czy sprzątnąć zabawki z podłogi? Autorka w interesującej dla dzieci historyjce przemyca sposoby na zachęcenie dzieci do pomocy: jasne komunikaty i drobne kroczki, pokazywanie konsekwencji działań, sprzątanie w rytm ulubionej piosenki czy wyznaczenie czasu do końca melodii, tłumaczenie, rozmowa, brak presji. Myślę, że w wielu sytuacjach takie podejście może pomóc i ułatwić współpracę.
Na końcu znajdziemy kilka słów dla rodziców oraz przeczytamy jak ważne jest zachęcanie dziecka do udziału w domowym życiu- nawet w sprzątaniu, które może być zabawą, wyścigami, tańcem, a nie tylko obowiązkiem do wykonania. Z perspektywy dziecka to kolosalna różnica!
W serii ukazały się także części o złości, smutku, samodzielnym zasypianiu, czekaniu, samodzielnej zabawie, zgubieniu się czy czasie przed ekranem.
Współpraca reklamowa z wydawnictwem Media Rodzina.








Komentarze
Prześlij komentarz