Lipcowy "Sens" juz w sklepach!

 


Zdarza Wam się jeszcze kupować i czytać papierowe gazety?
Mi coraz rzadziej,ale muszę przyznać,że czytanie gazet i ich papierowe wydania bardzo kojarzą mi się z latem i z czasami totalnej beztroski. Już od dawna marzyło mi się by usiąść sobie w spokoju przy kubku kawy i poczytać jakieś czasopismo...
I nadarzyła się ku temu okazja,dzięki wydawnictwu Zwierciadło, które wydaje także miesięcznik Sens.

Chciałabym dzisiaj przybliżyć Wam kilka artykułów i tak dla odmiany sięgnięcia po coś ciut innego niż książka,ale również ciekawego😉

W lipcowym magazynie szczególnie zainteresowały mnie artykuły z działu "Temat numeru: Kto jeszcze wierzy w milość?".
• W "Po co komu ślub?" dziennikarka Dominika Tworek przedstawia współczesne spojrzenie na temat ślubu i jego konieczności lub braku. Porównuje dawniej do tego co teraz i pokazuje jak zmieniły się czasy,wartości,koszty,podejście do instytucji małżeństwa. Co małżeństwo dawało kiedyś,a co daje teraz? Wydźwięk jest taki,że nadal jako społeczeństwo cenimy wartości i tradycję,jednak nie jest to głównym wyznacznikiem,bo większą rolę odgrywają własne potrzeby i znalezienie tej odpowiedniej osoby.
• "Ja,ty,my w relacji romantycznej"- ten artykuł zainteresował mnie ze względu na perspektywę, czyli pisania okiem terapeuty i przyglądania się relacjom w gabinecie. Na przykładzie kilku par widzimy jak czasami ciężko pogodzić i wyróżnić strefy swoją, twoją i wspólną,jak czasami są one płynne,ale też jak bardzo mogą wpłynąć na rozwój związku lub brak tego rozwoju. Nie zawsze wszystko musi być wspólne,często by związek miał sens i przestrzeń na rozwój potrzeba wyznaczyć strefy wspólne i oddzielne,by lepiej się dogadywać i być szczęśliwym.
• artykuł z działu Relacje: "Na językach",czyli parę słów o plotkowaniu,mechanizmie plotki i o tym dlaczego właściwie plotkujemy. Bo jak wynika z artykułu i przeprowadzonych badań,robią to prawie wszyscy,jednak nie wszyscy się do tego przyznają. Czy to dobrze,gdy o nas mówią? Kogo wybieramy na obiekt własnego plotkowania? Ciekawa perspektywa,dająca do myślenia.

Magazyn Sens spodobał mi się ze względu na bardzo dużą liczbę mądrych artykułów,które wnoszą coś więcej do naszego życia niż sama rozrywka. Napisane są przez znanych i cenionych psychologów,psychoterapeutów i innych specjalistów,także poparte są latami doświadczeń oraz wiedzy.
Bardzo lubię tego typu rozrywkę, do tego co kilka stron polecane są wyborne książki,co widać w karuzeli,więc cóż...czego chcieć więcej?

Zachęcam do sięgnięcia po numer lipcowym,który już w kioskach!

Współpraca reklamowa z wydawnictwem Zwierciadło. 






Komentarze