"Co zrobi Frania? Kocioł w głowie" Barbara Supeł, wyd. Świetlik
"Co zrobi Frania? Kocioł w głowie" to kolejna świetna część serii o pierwszoklasistce Frani. Tym razem bohaterka mierzy się z różnymi trudnymi sytuacjami charakterystycznymi dla siedmiolatki. W tym wieku tyle się dzieje i towarzyszy tak wiele emocji, że Frania czuje jakby miała kocioł w głowie! Jak sobie z tym poradzić? Bohaterka przy wsparciu przyjaciół, pań w szkole czy rodziców szuka rozwiązań.
Książka zbudowana jest z kilku historii, w trakcie których to czytelnik może się nieco zaangażować i postawić się w sytuacji bohaterki. Sytuacje skrojone są na wiek odbiorców, czyli dzieci szkolnych, a przy tej części Frania dowie się jak poradzić sobie gdy ktoś jej dokucza, kiedy chce się dobrze wypaść ma szkolnym zdjęciu, a nie do końca się to udaje, kiedy zginie ulubione zwierzątko, ze stresem przed badaniem czy pracą domową, do której brak materiałów.
Seria charakteryzuje się ogromnym poczuciem humoru, otwartością na potrzeby dziecka, mądrym przesłaniem, przykładowymi rozwiązaniami problemów, luzem i przekazem, że ze swoimi problemami nigdy nie jesteśmy sami. To wartościowe książki dla szkolniaków, które dzieci pokochają i znajdą w nich siebie i swoje rozterki.
Współpraca reklamowa z wydawnictwem Świetlik.










Komentarze
Prześlij komentarz