"Dobre bajki o tym jak dbać o swoje bezpieczeństwo" wyd.Świetlik

 


"Dobre bajki o tym,jak dbać o swoje bezpieczeństwo" to bardzo mądra i potrzebna pozycja w literaturze dziecięcej. Podstawowe zasady bezpieczeństwa zostały spisane w bardzo zgrabnych historyjkach i podane w przystępny sposób.

W tej części znajdziemy opowiadanie o bezpieczeństwie na drodze,co zrobić,gdy zgubisz się w sklepie,zasady ba placu zabaw,bezpieczeństwo nad wodą,zagrożenia a domu czy jak zachowywać się w lesie. Te bajki uczą zachowań w różnych sytuacjach,które mogą być dla dziecię zagrożeniem. Czesto są to zwykle,codzienne chwile,gdy czasami beztroska czy dobra zabawa przysłania podstawowe zasady. Zakładanie kasku,rozmowy z nieznajomymi,krem z filtrem na plaży,wspinanie po meblach,ostre przedmioty,detergenty,wchodzneie samemu do wody na plaży- sytuacji i rozwiązań znajdziemy tu mnóstwo. Do tego bohaterowie bliscy dzieciom i zagrożenia,ktore czyhają na nie właściwie codziennie.

Kolejne "Dobre bajki..." dbają o nasze dzieci,ich zdrowie i bezpieczeństwo. Bez straszenia,prosto,z mnóstwem przykładów i uważnością na dzieci oraz odpowiedzią na ich potrzeby. Bardzo ważna pozycja,potrzebna i pomagająca przestrzegać podstawowych zasad,by po prostu uświadamiać dzieci.


Współpraca reklamowa z wydawnictwem Świetlik.







Komentarze