"Jano i Wito grają w piłkę" wyd.Mamania
Uprawiacie jakiś sport?
Macie swoją ulubioną dyscyplinę do ćwiczenia lub oglądania?😉
~~~
"Jano i Wito grają w piłkę" to kolejna część serii "Codzienne sprawy" o dwóch braciach,którzy mają problemy i wyzwania podobne do naszych dzieciaków. To bardzo udane historie,który są zabawne,kolorowe i mądre. Uczą,pokazują świat i pomagają budować pewność siebie oraz tłumaczą dzieciom codzienne sytuacje.
Jano i Wito kochają piłkę nożną, jednak jeden bardziej woli grac,drugi oglądać ja w telewizji,bo nie do końca wierzy w swoje siły. Czy wspólna gra doda im pewności siebie? O co tak naprawdę chodzi w piłce i czemu porażka też jest czasem potrzebna?
Bardzo spodobała nam się ta część,bo jest bardzo bliska naszej aktualnej rzeczywistości. Gra w piłkę nożną uczy współpracy,zaangażowania,ćwiczy umysł i ciało,ale także zdarza się,że rodzi konflikty i nutkę niepewności- co jeśli będę słabszy od innych? Co jeśli przegramy? Jano i Wito pokazują,że w przypadku takiej gry ważna jest wyrozumiałość i dobra zabawa na boisku,empatia i pokonywanie własnych słabości. Nie trzeba być najlepszym,a piłka nożna wywołuje usmiech na twarzy,pomaga pokonywac słabości,dodaje hartu ducha i pozwala uwierzyć w siebie. Dzieciaki świetnie dogadują się na boisku,wspierają się,tłumacza zasady gry i nie patrzą na wynik- po prostu są razem i czerpią z tego radość. Właśnie tak powinno być!
Tak jak w poprzednich częściach jest kolorowo,nieduża ilość tekstu zachęca młodsze dzieci do czytania,a tematyka na pewno przyciągnie małych fanów piłki nożnej i sportu.
Zawsze każdą nową część czytamy po kilka razy,bardzo często wracamy do poprzednich historii i nigdy nam się nie nudza,a często są wsparciem i przekazują mądre rady i wartości. Uwielbiamy!
Współpraca reklamowa z wydawnictwem Mamania.







Komentarze
Prześlij komentarz